W trosce o zwierzęta

Spread the love

Stanowisko rzecznika to społeczna funkcja, ma ograniczone kompetencje. Gdyby rzecznik ds. ochrony zwierząt powstał na szczeblu państwowym, jakimi celami powinien się zająć?
– Właśnie, to jest tak naprawdę nasz cel długoterminowy, czyli pokazujemy, że w ogóle może istnieć rzecznictwo w imieniu zwierząt i mam nadzieję, że my będziemy taką swoistą „cegiełką”, która doprowadzi do tego, iż ten rzecznik/rzeczniczka ds. zwierząt będzie na szczeblu formalnym – odpowiedziała w wywiadzie mec. Karolina Kuszlewicz.

Cały tekst dotyczący niezwykle ważnego zagadnienia dobrostanu zwierząt został opublikowany w pierwszym wydaniu “Istoty”.
O rzecznictwie w imieniu zwierząt i przyrody mec. Karolina Kuszlewicz będzie mówić również 9 maja br. podczas konferencji pt: Jak chronić środowisko i zwierzęta na co dzień”. Redakcja “Istoty” objęła to wydarzenie patronatem medialnym. Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/388034261749607/

Magazyn “Istota” jest dostępny poprzez www.sklep.istota.info, lub w redakcji “Istoty” w Niepołomicach. Zamówienia: redakcja@istota.info. Dostępny jest również w sprzedaży w salonikach prasowych Kolportera w Krakowie.

Dodaj komentarz