„ECOwCENTRUM”

Spread the love

Przez dwa dni w kinie Kijów, w ramach Festiwalu „ECOwCENTRUM” w Krakowie biło serce ekologicznych tematów skierowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Oprócz wykładów i warsztatów można było oglądnąć filmy: „Ginący świat” w reż. Louie Psihoyosa, „Zjedz to!”
w reż. Granta Baldwina, „Więcej niż miód” Markusa Imhoofa.
Nasza redakcja wzięła udział w tym edukacyjnym wydarzeniu. Chwaliliśmy się naszym pismem „Istota”, przeprowadzajac z odwiedzającymi nasze stoisko krakowianami wiele niezwykłych i ciekawych rozmów, związanych z ekologią i proponowaną przez nas dietą wegańską. Rozmówców częstowaliśmy słodkimi ciasteczkami, które zostały upieczone bez użycia produktów odzwierzęcych. Serdecznie dziękujemy właścicielom restauracji Veganic za ich przygotowanie i dostarczenie na nasze stoisko.
Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty przeprowadzone dla najmłodszych przez Ruch Ekologiczny Świętego Franciszka w Asyżu, a w prowadzonych przez Barbarę Niedźwiedzką zabawach chętnie też brały udział osoby dorosłe.
Najważniejszym punktem pierwszego dnia festiwalu była debata z udziałem franciszkanina, ojca Stanisława Jaromiego, lidera i założyciela stowarzyszenia REFA, niezmiennie od 30 lat zajmującego się problemami związanymi z ekologią w Polsce, autora książki „Boska ziemia”, którą nasza redakcja gorąco poleca.
Ojciec Stanisław Jaromi podczas debaty zachęcał do ograniczenia używania tworzyw sztucznych, odejścia od nadmiernego konsumpcjonizmu, zaprzestania marnotrawienia żywności oraz zminimalizowania spożycia produktów zwierzęcych. Dziękujemy zespołowi kina Kijów i wicemarszałkowi województwa małopolskiego Tomaszowi
Urynowiczowi za zorganizowanie tego ważnego wydarzenia.

Prosimy o wsparcie naszej pracy redakcyjnej:

Serdecznie zapraszamy do wykupienia prenumeraty na rok 2020 (100 zł z wysyłką)
https://sklep.istota.info/pl/c/Prenumerata/17

lub wydania cyfrowego (4 zł):
https://sklep.istota.info/pl/p/Dwumiesiecznik-Spoleczno-kulinarny-Istota-12020.-Wydanie-cyfrowe.-Prosze-wybrac-w-dostawie-ODBIOR-OSOBISTY.-1/62

wydania papierowego (8 zł + koszty wysyłki):
https://sklep.istota.info/pl/p/Dwumiesiecznik-spoleczno-kulinarny-Istota-12020.-Wydanie-papierowe./61

Zapraszam do przeczytania książki autorstwa Marka Krydy, pt. „Polska Wikingów”
https://sklep.istota.info/pl/p/Polska-Wikingow.-Marek-Kryda/47