Winieta Magazynu

Prognozowany spis treści:

Chcemy być zdrowi, dlatego uprawiamy różne dyscypliny sportowe. Zdarzają się kontuzje, to oczywiste. Jak próbować się ich ustrzec, a gdy już są, jak mądrze sobie z nimi radzić opowie Jacek Bator.

Spojrzeniem psychologa na tematy związane z nami samymi w kontekście zachodzących zmian podzieli się Michalina Palarz-Prochal. Warto wiedzieć, co o nas sądzą psycholodzy:).

O. Stanisław Jaromi, franciszkanin, zgodził się napisać do naszego magazynu „ISTOTA”. Oby tylko udało mu się to do pierwszego wydania.

Bardzo się cieszę! Dziennikarka Magdalena Hejda pojawi się na łamach „ISTOTY” z niezwykłymi opowieściami dotyczących naszych „braci mniejszych”. Choć ci „bracia mniejsi” czasem są od nas o wiele więksi…

Darek Gzyra specjalnie dla Czytelników „ISTOTY” napisze tekst. Trzymam kciuki, by zdążył w terminie… I tekst zmieści się już w pierwszym wydaniu.

Piękne pejzaże przyrodnicze z Polski zobaczymy dzięki kunsztowi fotograficznemu Darka Wojciechowskiego.

Jak uczynić swoje życie szczęśliwszym i zdrowszym? To Wam przekaże Nina i Damian z Bieszczad. Oni to zrobili!

Pani mgr Karolina Kozela-Paszek, dietetyk… wielokrotna mistrzyni świata i Polski MTB odpowie na nasze pytania. Bardzo dziękuję!

O niezwykle ważnych problemach naszego życia związanych z klimatem i potrzebie naszego zaangażowania w jego ratunek podczas spotkania w Klubie „Tygodnika Powszechnego” mówił Jacek Bożek, szef stowarzyszenia Klub Gaja. To trzeba przeczytać! Zapraszam do lektury… już niebawem.

Podróżniczka! Autorka „Raportu globtroterki”, miłośniczka koni, weganka za kołem podbiegunowym, zdradzi sekrety życia wśród reniferów.

Jagoda Świętosława-Bożek – antropolog kultury, miłośniczka życia, podróżniczka, będzie na łamach „ISTOTY” opowiadać o miłości do koni i ich życiu. Już teraz zapraszam!

O wywiad poprosiłem polską adwokatkę, działaczkę społeczną, feministkę, publicystkę zajmującą się ochroną praw dziecka, mec. Karolinę Kuszlewicz. Wyraziła zgodę!

Przyjęła zaproszenie do napisania tekstu pani dr hab. Barbara Niedźwiedzka. Polonistka, informatolog, redaktorka, działaczka społeczna. Bardzo dziękuję!

Gościł będzie na łamach „ISTOTY” dr Marcin Urbaniak, filozof, etyk. Działacz społeczny. Super!

W pierwszym numerze „ISTOTY” pojawią się teksty dziennikarza, publicysty i działacza społecznego Marka Krydy! Bardzo się cieszę!

Czy wiecie, z czego składa się niebo? Ja już wiem! Opowiem wszystko. To też niebo dla wegan…Ciasto wegańskie – z krakowskiej Pracowni Cukierniczej Blecharzy

W Restauracji Nakryto w Krakowie w menu pojawią się dania dla wegan. Porozmawiamy z właścicielami restauracji o ich restauracji, i serwowanych wegańskich przysmakach!